Otevíráme „Okno do budoucnosti“

Žáci naší školy mohou díky unikátnímu výstavnímu projektu nahlédnout virtuálním oknem do budoucnosti, do vzdálených koutů vesmíru, do vlastního těla, do světa energií bez ropy a uhlí.

Cílem výstavy je atraktivně představit příběhy firem a výzkumných organizací ve Středočeském kraji, nadchnout studenty pro inovace a výsledky výzkumu a vývoje a motivovat je k dalšímu studiu.
Výstava je pojata moderně a inovativně. Jde o soubor stojanů s tablety. Každý stojan prezentuje vybrané technologie a příběhy firem a výzkumných organizací. Jde o špičková pracoviště s pochopitelným přesahem do praktického života.

Pro fanoušky techniky a designu je výstava sama svým způsobem unikátním projektem. Design výstavy připravilo studio HERRMANN & COUFAL. Eduard Herrmann a Matěj Coufal se zabývají především produktovým designem. Během své dosavadní kariéry už dosáhli mnoha úspěchů. Na kontě mají ocenění ze soutěží Czech Grand Design, ELLE Decoration International Award, mezinárodní BIG SEE Award nebo prestižní Red Dot Award. Virtuální realitu připravil absolvent UMPRUM Michael Rosa, který také obdržel za své projekty řadu ocenění.

Věříme, že Okno do budoucnosti svou hravou a srozumitelnou formou naše žáky zaujme a bude jim inspirací pro budoucí studijní či profesní život.

loga 1 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
logo | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav