Studenti po stopách Karla Hynka Máchy: Cesta plná poezie, historie a přírody

Na začátku června se studenti prvního ročníku obchodní akademie vydali na poetický výlet, který je zavedl do malebného kraje Kokořínska, kde kdysi tvořil a snil slavný český romantický básník Karel Hynek Mácha.

Karel Hynek Mácha, jehož tvorba je často spojována s romantickým duchem českých krajů, nacházel inspiraci v přírodních scenériích kolem tehdejšího Velkého rybníka, dnes známého jako Máchovo jezero.  Jednou z hlavních zastávek naší cesty byl břeh Máchova jezera, kde se podle slavné lyricko-epické poemy Máj odehrála tragická událost, kdy Jarmila, která čekala na svého milého, zjistila hrůznou zprávu o uvěznění Viléma, jenž zabil svůdce své milé a svého otce v jedné osobě.  

Naše putování pokračovalo do městečka Doksy, kde se nachází muzeum K. H. Máchy. Muzeum je věnováno životu a dílu tohoto básníka a poskytuje fascinující pohled na jeho tvorbu a osobní život.

Po intenzivním dni plném historie a literatury jsme si dopřáli zasloužený odpočinek v kempu Klůček. Studenti si zde užili volný čas v přírodě, sportovní aktivity a společné chvíle. Prostřednictvím Máchova odkazu jsme se dotkli krásy a tajemství české přírody i hlubokých emocí, které jeho poezie vyvolává.

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
OPJAK | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_003/0003759