Start now, not tomorrow

V tomto článku si můžete přečíst, jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Stáž v rámci programu Erasmus je pro nás skvělou příležitostí prozkoumat nové kultury, zlepšit si jazykové schopnosti a získat praktické zkušenosti v oboru, kterému se věnujeme. Rozhodli jsme se tak vydat do Irska, konkrétně do města Mallow, kde pracujeme na recepci ve fitness centru The Lions Den.

Společně s Áďou a Týnou bydlíme v domečku stojícím na kraji města. Našimi dočasnými rodiči jsou Mati a Alek, kteří nám u nich poskytují bezproblémový pobyt. Jsou velmi milí, ochotní a vstřícní a dělají vše pro to, abychom se cítily jako doma.

Náš den začíná v pohodě, máme ráno na vše dost času. Posnídáme s holkami a připravíme si oběd do krabičky. Naše fitko se nachází v centu města, které máme zhruba 25 minut od domu. 

Práce se může zdát jako jednoduchá a rutinní, ale ve skutečnosti je to mnohem víc než jen sedět u počítače a pracovat s firemním programem. Jako recepční jsme prvním kontaktem pro zákazníky, kteří přichází do fitness centra, a našim úkolem se zajistit, aby se cítili vítáni a dobře informováni o všech službách, které centrum nabízí. Kromě toho máme na starosti i administrativní práce jako je příprava faktur a členských karet. Práci vykonáváme v těsné spolupráci s členy týmu The Lions Den, kteří nás trpělivě učí všechny potřebné dovednosti. Předali nám také spoustu cenných zkušeností v oboru finess.

Naši náhradní tatínci každý večer vaří skvělou večeři, na kterou se těšíme celou cestu domů. Komunikační schopnosti si zlepšujeme především díky našim společně stráveným večerům.

Užíváme si každé chvíle tady a věříme, že nám tato zkušenost bude v budoucnu prospěšná jak při hledání práce, tak při osobním rozvoji. Pokud tedy hledáte příležitost, jak si rozšířit své obzory a získat nové zkušenosti, doporučujeme vám využít program Erasmus+ a vydat se na stáž do zahraničí!

Barbora Dvořáková, Aneta Sobotková, OA3

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav