Pracovní den v Mallow

V tomto článku si můžete přečíst, jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Můj pracovní den v Mallow začíná po 7. hodině ráno, kdy mě spolubydlící (nechtěně) vzbudí. Já vstávám až o hodinu déle v 8:00. V kuchyni mám připravenou snídani – toasty, mufinny, nutellu, mléko, džus a mnohem více. Vezmu si, na co mám chuť, udělám si čaj a můžu vyrazit do práce s přichystaným obědem.

Pracuji společně s Adélou pro společnost Dream Shape Equipment. Pracujeme vzdáleně z kanceláře YIT Office zde v Mallow, kde se v protější kanceláři nachází naše další 2 spolužačky. Cesta mi do práce trvá svěží chůzí asi 30 minut, bohužel podél rušné silnice. V 9:30 nám oficiálně začíná pracovní doba. Náš nadřízený je Lukasz. Jeho firma se zabývá prodejem všeho okolo sportu, jako je výbava do posilovny nebo třeba doplňky stravy. Naším prvním úkolem bylo přidávaní sportovního vybavení na jeho e-shop. Po dokončení požadovaných kategorií nám zadal práci novou. Nyní sestavujeme katalog produktů – doplňků stravy. Lukasz s námi každý den volá přes WhatsApp a jsme s ním v kontaktu i přes zprávy. Práce není příliš náročná, po prvotním pochopení se prováděné činnosti  neustále opakují. Ve 12 hodin si můžeme udělat pauzu na oběd a v 15:00 nám pracovní doba končí.

Po práci se většinou stavím na svačinu do McDonalds, zajdu nakoupit do Tesca nebo rovnou vyrazíme vlakem na výlet do druhého největšího irského města – Corku. Večer nás doma čeká večeře a poté můžeme ještě zajít do města nebo si doma odpočinout.

V rodině máme nastavená pravidla jako je doba sprchování, uklízení, vynášení odpadků atp. S dodržováním nemáme problém a ve volném čase se snažíme se vším pomáhat. Vycházíme spolu proto dobře a vždy si s radostí popovídáme o našem dni.

I přes neustálý déšť se mi tu celkově velmi líbí. Je to nová zkušenost a nové skvělé zážitky. Jsem zvědavý, co tu ještě zažiju.

Filip Netolický, OA3

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav