Náš den v AB Accountancy

omto článku si můžete přečíst, jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

V rámci praxe Erasmus pracujeme ve firmě AB Accountancy v malém městečku Carrigtwohill.

Každé ráno vstáváme v 7:00 a musíme se během hodiny připravit, protože vlakovou stanici máme cca 30 minut od našeho dočasného ubytování. Vlak nám každý den odjíždí v 9:09 do města Cork. Z Corku nám navazuje další spoj v 9:45. Osobním vlakem jedeme tři stanice do městečka Carrigtwohill, když vystoupíme na naší stanici, jdeme pěšky do naší firmy okolo 20 minut.

Směna nám začíná v 10:30. Náplní naší práce je kontrola faktur a účtenek podle data, přiřazování klientů do složek a následného hledání v archívu. Dále pracujeme s počítačovým systémem Revenue, kde pracujeme s databází současných klientů a kontrolujeme včasné platby jednotlivců.

Během naší pracovní doby máme 45minutovou pauzu na oběd, která začíná ve 13:00. Po pauze doděláme naší zadanou práci, kterou jsme dostali na celý den. V 15:00 nám končí směna a do města Mallow se vracíme po 5 hodině.

Naše ubytování sdílíme s našimi spolužačkami Gabčou a Terkou. U naší hostující rodiny se nám velmi líbí a jsme velice spokojeni. Pravidla, která nám byla určena, dodržujeme a nemáme s nimi problém.

Večer chodíme spát okolo 10 hodiny, abychom byly fresh na následující pracovní den.

D. Blahutová, A. Širáková OA3

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav