Virtuálně v elektrárně

Dne 29. 3. 2023 se třída EL1 zúčastnila během hodiny hospodářského zeměpisu online přednášky na téma Elektrárny vodní, větrné a solární, která se vysílala živě z interaktivního televizního studia ČEZ.

„Přednáškou nás provázeli dva moderátoři: Patrik a Adam. Dozvěděli jsme se od nich, které zdroje energie jsou emisní a které bezemisní, které elektrárny jsou v ČR největší, na jakém principu fungují vodní elektrárny (pohyb vody vtipně demonstroval Adam pohybem svého těla). Vysvětlili nám i jak vyrábí energii solární panely. U větrné elektrárny mě zaujala především informace o její výšce, délce stavby, ale i o její životnosti.

Přednáška se mi moc líbila, neboť jsme mohli navštívit větrnou elektrárnu nebo se podívat do turbíny vodní elektrárny, aniž bychom opustili školní lavice. Bezvadné bylo, že bylo vše naživo, takže jsme mohli moderátorům odpovídat na otázky a komunikovat s nimi. Na závěr proběhla i soutěž o ceny, kterou vyhrála moje spolužačka Linda Vojáčková.“

Anna Serebrjakova, EL1

A co Vy? Věděli byste, která naše vodní elektrárna má nejvyšší výkon?

A) Orlík                  B) Štěchovice             C) Slapy