Erasmus v Irsku

V tomto článku si můžete přečíst, jak naši studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie a Ekonomické lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Dne 8.10. jsme započali naši dvoutýdenní stáž v Irsku. Z pražského letiště jsme v odpoledních hodinách přiletěli do Dublinu, z něhož následovala cesta do městečka Mallow za našimi hostujícími rodinami.

Náš typický den začíná kolem 7 ráno, kdy si po probuzení připravíme snídani a pomalu se chystáme na cestu do práce. Jelikož bydlíme asi 40 minut pěšky od práce, tak nás většinou do práce vozí hostující rodina. Naštěstí pracujeme ve stejné firmě a bydlíme u stejné rodiny, takže máme organizaci jednodušší.  Pracujeme ve firmě Curious Minds, což je seskupení soukromých školek, které vlastní paní Marie. Vzhledem k vytíženosti paní Marie většinu času pracuje z kanceláře z domova, kam docházíme pracovat i my. Nedá se popřít, že je úspěšná v tom co dělá vzhledem k tomu, že momentálně vlastní 25 školek s přibližně 900 dětmi. Náš pracovní den začíná v 8:45 a končí podle toho, jak rychle zvládneme splnit zadanou práci. Naší náplní práce doposud bylo kopírování různých dokumentů, připravování přihlášek pro zápis do školky, nadepisování a třídění různých složek, práce ve wordu a vyřízení pochůzky ohledně elektronického vybavení kanceláře.

Po skončení pracovní doby si většinou zajdeme někam na pozdní oběd, pokaždé do jiné restaurace, abychom ochutnaly nová jídla. Také rády prozkoumáváme krásy městečka Mallow a nebo objevujeme místní kavárny. Je zde spoustu věcí, které se ještě nabízí ke shlédnutí, jako například druhé největší město Irska, kterým je Cork. Ten je odsud necelých 30 minut vlakem.

Po celém dni se vždy rády vracíme za naší hostující rodinkou Julianne a Jasonem a jejich synem Teddym. Jsou to moc milí a ochotní lidé, u kterých jsme spokojeny. Pokud je dobré počasí, tak se z centra vždy rády projdeme, ale pokud prší, tak pro nás vždy rádi zajedou.  Každý večer okolo 6 hodiny na nás čeká teplá večeře, u které si s rodinou vždy popovídáme o našem dni

Jsme moc rády za tyto nové zkušenosti. Věříme, že tuto jedinečnou příležitost naplno využijeme.

K. Velová a P. Červená OA3 (OA3)