Dva týdny plné zkušeností a krásných zažitků díky Erasmu.

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Ekonomické lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Erasmus je progam, díky kterému má každý možnost navštívit cizí zemi a poznat její kulturu.

Já pracuji ve fitcentru The Lions den v městečku Mallow. Je to veliká a krásná posilovna, plná mladých a  inspirativních lidí.

 První den jsme potkali majitele této posilovny – James Ogden, už od první chvíle nám přišel velmi milý a ukázalo se, že je i vtipný. Poznali jsme se také s Blake, která pracuje na recepci a naučila nás vše, co na této pracovní pozici potřebujeme umět.

Já tedy pracuji na recepci společně s mou spolužačkou Sandrou a s Blake. Většinu času tu trávíme i s Michaelem Roche, který je trenér a občas vypomáhá na recepci. Naše pracovní náplň je tedy komunikace s lidmi, potřebná administrativa související s provozem fitness centra a  i občasná výpomoc při uklízení.

Mám pokoj s mou spolužačkou Terezou, která začíná v práci o hodinu dřív, proto každý den vstáváme v 7:45, abychom obě hezky stíhaly. Připravíme se, uděláme si snídani a oběd, obvykle jsou to tousty, ale na několik způsobů. V 9:15 vycházím do práce, cesta tam trvá asi 30 minut pěšky. Směnu začínám v 10:00. Po práci se většinou sejdeme s kamarády. Buď se jdeme projít po městě, do kavárny, nebo se jedeme podívat do většího města – do Corku. Tam jedeme přibližně 30 minut. Chodíme tu nakupovat a seznamovat se s novými lidmi, každý je tu moc  milý, tudíž to není složité. V  18:00 máme večeři, většinou je to maso a zelenina, ale perfektně připravené. Po večeři si většinou pouštíme filmy nebo si povídáme s novou rodinou. Takto probíhá můj den v Mallow. 

Pokud máte možnost, určitě doporučuji se tohoto programu zúčastnit. Poznáte úplně novou kulturu, zlepšíte si anglický jazyk, získáte spoustu kamarádů a hlavně krásné vzpomínky. 

Denisa Bergmanová OA4A

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav