Účtujeme v Corku

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Ekonomické lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Díky programu Erasmus+ jsme měli možnost vycestovat do Irska, kde nám byly přiděleny pracovní pozice v individuálních pracovních agenturách.

Byly jsme ubytovány v malém Irském městečku Mallow, kde na nás čekala velmi milá rodinka. Rodina se skládá pouze z rodičů, kteří mají dospělé děti. Ty u nich v současné době už nebydlí. V domě ale nejsem jen já Tereza s Adélou, ale i Denisa a Lucie, tedy naše spolužačky. Rády v našem volném čase chodíme na procházky po městečku, sedáváme na zahradě a povídáme si s naší “náhradní rodinkou”.

V pondělí 12.9. 2022 na zahajovací schůzce jsme se dozvěděly, v jakých firmách budeme následujících 14 dní pracovat. Já a Adéla pracujeme ve stejné firmě v blízkém městečku Cork. Firma KR Accountancy se zabývá účetnictvím. Tato firma je velmi malá, ale práce je tam až nad hlavu, kterou ale díky naším úžasným kolegyním a kolegovi v klidu zvládáme. Náplní naší práce je řazení faktur a účtenek a jejich následné skenování a zadávání do systému. Naše další úkoly se budou týkat psaní obchodních dopisů, např. objednávek nového zboží.

Tereza Müllerová a Adéla Müllerová OA4B