Chinese Welfare

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Severním Irsku.

Dnes jsem potřetí navštívila své pracoviště. Vstávám v 7.35, rychle se vypravím a po dvou přestupech dorazím do Chinese Welfare , což je nezisková organizace, která zabezpečuje budoucnost Čínské komunity v Severním Irsku, snaží se bojovat proti rasismu, pořádá různé kulturní akce, pomáhá studentům s výukou čínštiny a angličtiny.

Tato instituce je vcelku malá, má 7 zaměstnanců a několik dobrovolníků. Mým nadřízeným je William Olphert, se kterým jsem se zatím seznámila přes videocall v Teams, dohlíží na mě Sha Wang, je velmi milá a vždy mi pomůže. První den jsem se seznamovala s náplní práce, kolektivem a okolím. Dnes jsem již rezervovala jednotlivé místnosti v budově, přepisovala zprávy ze záznamníku, vytvářela informativní zprávu, která mapuje pokroky, sepisovala budoucí workshopy a archivovala předešlé, také jsem pro ně sestavovala rozpočet. Také jsem byla pozvaná na poznávající procházku po Belfastu a umělecký workshop.

Bydlím se svou spolužačkou Bárou a se spolužákem Martinem u Dawn Harron, která je moc hodná a snaží se nám ve všem vyjít vstříc. Jsem se vším naprosto spokojená a nic bych neměnila.

Logo Erasmus | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Logo Erasmus