Studentské volby 2021

Za tři týdny proběhnou v České republice volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.  Studentské volby, které se 20. září konaly na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav umožnily studentům střední školy vyjádřit svůj názor na českou politiku, i když se pro svůj věk těchto voleb zúčastnit nemohou.

Už jenom vlastní účastí, tak i preferencí konkrétní strany. Celá akce je součástí celostátních Studentských voleb pořádaných tradičně JSNS, vzdělávacím programem organizace Člověk v tísni.

Ze 196 oprávněných voličů se jich k volební urně dostavilo 38. Volební komise po uzavření volební místnosti sečetla hlasy na 37 platných volebních lístcích. A jak to dopadlo?

U studentů naší školy zvítězila koalice Spolu se ziskem 24%, následována koalicí Piráti/STAN a stranou Senioři, které získaly shodně 22% hlasů.