Avto Jarc 2

V tomto článku si můžete přečíst, jak naši studenti 3. ročníku oboru Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Slovinsku.

Společně se svými spolužáky z S3 jsme se vydali s programem Erasmus+ na odborné stáže do Slovinska na 14 dní.
Jsme ubytováni ve městě Maribor nedaleko centra. Společně s kamarádem Romanem se ve volném čase po práci vydáváme na výlety po okolí. Bohužel nemáme moc času, takže chodíme spíše se setměním. Okolí je zde velice pěkné a je zde podobné podnebí jako v Česku. Teče zde také řeka Dráva, která protéká centrem.
Pracuji v autoservisu Avto Jarc společně s Romanem a Adamem. V práci se mi líbí a splnila veškerá má očekávání. Pracuji zde s auty značek Volkswagen, Audi, Peugeot a Citroen. Nejčastěji zde přezouváme kola nebo měníme části brzdového systému. Občas se dostaneme i k zajímavějším činnostem. Například v úterý jsem společně s jedním z mechaniků rozebíral převodovku jednoho z aut. I přes jazykovou bariéru, která nám občas brání v komunikaci, jsme vždy schopni se domluvit, co je potřeba, a to i za pomoci překladače.

Ondřej Zinek S3