Action Cancer II.

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Severním Irsku.

Můj den začíná v půl sedmé, kdy vstanu a jdeme společně s mými spolužačkami Evou a Anetou na snídani. Po snídani odcházím na autobus. Cesta autobusem mi trvá tak 15 minut a má pracovní doba začíná v 9:00 a končí v 17:00.

Moje firma nese název Action cancer a jedná se o charitativní organizaci, která podporuje ženy s rakovinou prsu a snaží se zvýšit povědomí o tomto onemocnění. Tato firma má po Belfastu a okolních městech několik obchůdků s použitým oblečením a nábytkem. Z prodeje těchto věcí putuje část peněz na podporu žen postižených touto zákeřnou nemocí. Organizace poté za vybrané peníze pořádá různá terapeutická sezení a pomáhá ženám s tímto onemocněním.

Náplní mé práce je třídění a oceňovaní nábytku, knížek a dalších věcí a jejich následný prodej. Také vyřizuji dopravu mezi jednotlivými obchody a rozvoz nábytku k lidem domů.

Ve firmě končíme v pět a poté čas většinou trávím procházkou po okolí domu, kde jsem ubytovaná. Poté co se všichni vrátíme domů, nás čeká typická irská večeře u starší paní Valerie, u které společně bydlíme.

Anna Špásová OA4