… a krabičky

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Severním Irsku.

Po probuzení se s ostatními spolužáky sejdeme ve společné kuchyni,  kde si do nového dne dopřejeme snídani z vybavené kuchyně a zásob, které nám agentura Intern Europe zprostředkovala. Jelikož jsme všichni ubytovaní na společné ubytovně, trávíme převážně čas společně. Společně s Vojtou Horálkem se po 7. hodině ranní odebereme na autobus, který nás doveze na pracovní místo. Pracujeme ve společnosti Box It, která se zaměřuje na tištění log na papírové desky a přípravu desek na následné sestavení krabice. V práci jsme byli hned zasvěceni do chodu firmy a každý den jsme na jiném pracovišti, abychom si zkusili všechny pracovní činnosti, které firma nabízí. Ke každé práci máme k sobě jednoho zaměstnance, který nám vše důkladně vysvětluje. Po práci dojdeme na nedalekou zastávku, odkud nám jede přímý autobus domů.

Následně si skočíme nakoupit a od té chvíle nám začíná volno, které využíváme k cestování po Belfastu a poznávání zdejší kultury.