Krabice a …..

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Severním Irsku.

19. září 2021 jsme přijeli se spolužáky na 2týdenní stáž do Belfastu v Severním Irsku.

Bydlím se 7 spolužáky na stejné ubytovně na 169 Ormeau Road. Staráme se o sebe sami, sami si vaříme, pereme, umýváme nádobí atd. Každé ráno vstáváme všichni okolo půl 7 ráno a sejdeme se v kuchyni, kde se nasnídáme. Před odjezdem do práce si připravím svačinu a oběd, většinou nějaký toust a čínskou polévku. Do práce nám odjíždí autobus v 7:21,  do práce dorazíme  tak 20 minut předem.

Dojíždím pracovat dohromady s Vojtou Lebedou do firmy, která se jmenuje BOX IT. V této firmě se zaměřují na výrobu kartonových krabic, a to tak, že z prázdných plátů kartonu vyjedou z výroby připravené, zohýbané, slepené, zabalené krabice připravené na odvoz do firmy, která si je objednala. Je to celkem malá firma o cca 20 zaměstnancích a 6-8 strojích, na které stačí max. 1-2 lidi pro provoz. Do této chvíle jsme si již vyzkoušeli cca polovinu všech strojů a práce je opravdu jednoduchá a po malém zaučení ji zvládne opravdu každý. Zaměstnanci této firmy mě opravdu překvapili, jak jsou ohleduplní, laskaví, mluví na nás pomalu, abychom jim rozuměli a je s nimi opravdu zábava.  Ve firmě máme 2 pauzy na jídlo, kdy si zajdeme do kantýny a taky můžeme si ohřát jídlo, které jsme si přinesli.

Ve firmě končíme v půl 4 a vracíme se zpět autobusem na ubytovnu. Tady nám začíná náš volný program, který většinou naplníme nějakým výletem po okolí. Poznáváme zde památky, novou kulturu, lidi, krásy přírody, města atd. Výlety podnikáme  pěšky nebo hlavně autobusy, které tu mají velmi dobrou infrastrukturu.

Jsem rád, že jsem se přihlásil a že můžu být součástí této stáže v Severním Irsku.

V. Horálek