Zdravý spánek v Domově mládeže

Prezentace a diskuze na téma zdravého spánku a spánkové hygieny, přilákala hodně studentů. Spánek patří neodmyslitelně k našemu životu. Spánek je pro nás velmi důležitý. Je to čas, kdy se naše tělo soustředí na regeneraci. Mozek třídí všechny informace, utvrzuje spojení mezi mozkovými buňkami a zbavuje se všeho nepotřebného. Spánek uchovává náš imunitní systém funkční, ovlivňuje náš výkon ve dne. Mezi poruchy spánku patří například – potíže s usínáním, časté buzení se neschopnost znovu usnout, opakovaná silná únava po probuzení. Jak na zdravý spánek? Pravidelný spánek je základ.  Vyvarovat se kofeinu, nikotinu, alkoholu, těžkých jídel hlavně na noc. V ložnici je lepší tma, chlad a omezení elektroniky. Malý průzkum a následná diskuze mezi studenty opravdu ukázala špatné spánkové návyky. Studenti před spaním používají mobilní telefony, špatně se jim usíná. Věřím, že si z této prezentace studenti odnesli tipy na kvalitní a dobrý spánek. Čím lépe budeme spát v noci, tím lépe se nám bude dařit ve dne.

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
OPJAK | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav