ZAV Olomouc

Na přelomu listopadu a prosince se naše obchodní akademie zúčastnila soutěže ZAV Olomouc. Klání probíhalo v různých disciplínách psaní na klávesnici – minutovky, audiotranciption (jedná se o diktát, kdy si soutěžící pomocí programu nastaví rychlost mluveného slova) a opisy z papírové předlohy s různou penalizací. Zúčastnilo se celkem 64 žáků z 20 středních škol České republiky. Naše řady zastupoval žák čtvrtého ročníku obchodní akademie Adam Filipec. Dosáhl výtečných výkonů – obsadil čtvrté místo v minutovkách s výkonem 538 čistých úhozů a v kombinaci skončil šestý. Adamovi děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích včetně mistrovství světa, na které je nominován.