Adventní čas v Domově mládeže

A je tu poslední měsíc kalendářního roku, plný vánočního těšení, radosti ze sněhu. Prosinec se nese ve znamení Adventu, kdy všichni nedočkavě odpočítávají dny zbývající do Vánoc. Tento měsíc je nabitý nejrůznějšími aktivitami. Nejen v domově mládeže, ale i ve škole jsme zdobili vánoční stromeček. Vytvářeli jsme vánoční věnce z přírodních materiálů. Tvořili jsme vánoční lucerničky, které jsme zdobili vyrobenými dekoracemi, ať to byli hvězdy, křídla, andělé, baňky. Další letošní novinkou je v domově mládeže adventní kalendář. Kde je v každém dárečku pro studenty citát pro potěšení dne. Při tvoření adventního kalendáře a psaní citátů jsme vyhledali historii prvního adventního kalendáře. Ten úplně první, ručně vyrobený vznikl v roce 1851. Tištěný a s barevnými obrázky v roce 1908 a pojmenovaný ´´V zemi Ježíškově´´. Některé kalendáře připomínaly části vesnic, v níž byla důmyslně ukrytá okénka. Když jej dítě našlo a otevřelo, čekal je za odměnu obrázek či citace z Bible. Se studenty si ještě užijeme společné předvánoční posezení u stromečku, andělské zpívání, povídání si o vánočních tradicích, balení vánočních dárků, pouštění lodiček a mnoho dalšího co adventní čas přináší.

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
OPJAK | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav