Virtuálně v elektrárně

Dne 19. 3. 2024 se třída EL2 zúčastnila online přednášky na téma Jaderná elektrárna Temelín, která se vysílala živě z interaktivního televizního studia ČEZ. Projekt je pod záštitou MŠMT.

„Přednáškou nás provázeli dva moderátoři. Dozvěděli jsme se od nich, které zdroje energie jsou emisní a které bezemisní. Provedli nás výrobou elektrické energie v jaderné elektrárně. Podrobně vysvětlili fungování reaktoru a popsali ochranné mechanismy. Teď už všichni víme, co je kontejnment, nebo proč musí jaderníci nosit výhradně žluté kombinézy včetně spodního prádla.

Přednáška se mi moc líbila, neboť jsme mohli navštívit jedno z nejstřeženějších míst v zemi – jadernou elektrárnu Temelín, aniž bychom opustili školní lavice. Přednáška byla vysílaná živě, takže jsme se mohli během vysílání na cokoliv zeptat. A rozhodně to nebyla nuda! Moderátoři byli vtipní a sehraní. Na závěr proběhla i soutěž o ceny, kterou vyhrála moje spolužačka Izabela Machavová.“

Kateřina Lapešová, EL2

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav