Ekonomická olympiáda

Naše obchodní akademie se jako již v minulých letech opět účastnila Ekonomické olympiády, kterou pořádá Institut ekonomického vzdělávání a Česká národní banka. Jedná se o mezinárodní soutěž v oblasti ekonomie a financí a zároveň největší soutěž v ekonomii v České republice.

V pondělí 18. 3. 2024 se v Praze konalo krajské kolo. Za naši školu se účastnila vítězka školního kola Gabriela Janglová, žákyně 4. ročníku obchodní akademie. Pořádání krajského kola pro Středočeský kraj se ujala UNYP (University of New York in Prague).

Účastníky po zahájení čekal písemný test, který se skládal z otevřených i uzavřených otázek. Náročnost testu byla oproti školnímu kolu značně vyšší.

Na základě výsledků všech krajských kol postoupí 50 nejlepších z celé České republiky do slavnostního finále, které se bude konat v květnu v Praze.

Děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně dalších úspěchů nejen v oblasti ekonomie.