Moje stáž Erasmus plus v Severním Irsku

Pokud rádi cestujete, poznáváte nové lidi a chcete si zkusit žít v zahraničí, program Erasmus je ta správná volba! Z Belfastu v Severním Irsku se hlásí jedna z účastnic. Účastním se tříměsíční pomaturitní stáže Erasmus Pro+.

Severní Irsko je nádherná země, plná překrásné přírody. Belfast je živé město plné jak sportovního, tak kulturního vyžití. Bydlíme spolu s dalšími pěti Češkami na ubytování, které jsme sdíleli postupně s Němci a poté s Italy. Také jsme tu poznali dalších osm Čechů a všichni dohromady podnikáme společné výlety a akce. Navštívili jsme např. Giant’s Causeway, Belfast ZOO, nejvyšší horu Severního Irska – Slieve Donard, Titanic muzeum, Ulster muzeum, výstavu moderního umění, západ i východ slunce na Cavehill a západ i na pláži u moře. Zkoušeli jsme společně bruslení, sprejování na legálních zdech, bowling, s některými společně běháme, chodíme do fitka apod. Trávíme spolu prakticky všechny večery. Prostě každý si najde své vyžití a o kulturní život se rozhodně bát nemusíte.

Pracuji ve společnosti Metartec, která vyrábí systémy UPS, tedy náhradní zdroje energie (nepřerušitelné zdroje napájení) „vlastní značky“ spolu se všemi souvisejícími produkty. Díky tomu jsem si mohla vyzkoušet práci na opravdové dílně v praxi a práci mechatronika. Vyzkoušela jsem si testování modulů poslaných k reklamaci, následně i jejich jednotlivých částí.  A poté podle toho, zda je jejich oprava finančně výhodná, či ne, i jejich opravy nebo rozebírání k následné recyklaci. Díky tomu jsem mohla důkladně prozkoumat, jak systémy UPS fungují. Dále jsem tyto systémy sama sestavovala a montovala do montážních celků k tomu určených. Také jsem si vyzkoušela, jak funguje celá logistika této firmy a mnohem více. A k tomu pracuji ve skvělém kolektivu!

Pokud bych si mohla vybrat, určitě bych jela znovu. Rozhodně nelituji, že jsem jela. A co vy? Vystoupíte ze své komfortní zóny a pojedete do nové země vstříc novým přátelům a zážitkům?

Andrea Zichová

logo erasmus1