Studenti Vyšší odborné školy Čáslav obchodovali na Veletrhu fiktivních firem

V pátek 10. prosince 2021 uspořádali studenti druhého ročníku VOŠ „Veletrh fiktivních firem“ ve v aule školy a přilehlé učebně. Během dopoledne navštívili tento veletrh studenti i pedagogové školy. Při vstupu získal každý 50 000 FK (fiktivních korun), za které si mohl nakoupit výrobky.

Pro návštěvníky byla připravena v aule prezentace jednotlivých fiktivních firem. Veletrhu se zúčastnily celkem 4 fiktivní firmy. Dvě fiktivní firmy byly pod vedením studentů 2. ročníku kombinované formy studia – COOLBAGS s.r.o. a FruTý, s.r.o.a dvě firmy byly tvořeny studenty 2. ročníku denní formy studia – Gift-shop.cz a U Středověké včely.

Celé dopoledne se obchodovalo jako o závod a jednotlivé firmy se snažily získat investory, nebo zákazníky především pomocí sladkých i slaných odměn.

Úspěch jednotlivých firem na veletrhu ukáže závěrečné vyúčtování vybraných peněz, které budou zúročeny firmami takovým způsobem, aby firmy prosperovaly i nadále.

Info také na svoboda.info