Seminář „Můžeš podnikat“ na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

V pondělí 29. ledna 2024 se žáci tříd OA1A, OA1B a EL 1 zúčastnili semináře „Můžeš podnikat“, jehož hlavním cílem je inspirovat mladé lidi k podnikavosti.

V první části semináře nás úspěšní podnikatelé seznámili se svým životním příběhem. Nejprve vystoupil pan Ing. Jaroslav Salva, který se zabývá více jak 19 let mentoringem, což je dlouhodobá spolupráce postavená na důvěře, firemních strategiích a řízení týmů. Motivace zaměstnanců je na prvním místě! Dále se ujala slova paní Ing. Hana Váchová Kočková, zakladatelka Doučíme – Naučíme. Tato společnost má skupinu kvalifikovaných lektorů, kteří zábavným a jedinečným pojetím naučí to, co jim samotným jde nejlépe.

A v čem je tajemství podnikatelského úspěchu? Je třeba dotahovat věci do detailů, učit se od úspěšných, nebát se neúspěchu, být trpělivý a zvídavý, chodit všude o 5 minut dříve, vážit si času, komunikovat se zaměstnanci a klienty a akceptovat i jiné názory, nebýt sebestředný.

Propojovat výuku s praxí je podle mě nezbytné. Škola má na praxi připravovat, ale nikdo z nás neví, jak ta praxe bude za několik let vypadat. Proto jsem ráda, že již mnoho let mají naši žáci možnost se setkávat s odborníky z různých oblastí, kteří praxi nejen žijí, ale osobně ji i vytvářejí.

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
OPJAK | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav