Seminář „Můžeš podnikat“

Ve středu 14. února 2024 se žáci tříd OA 2A, OA 2B, OA 3, S 3 a OA 4 zúčastnili druhého ze seminářů na téma „Můžeš podnikat“.

V první části semináře nás úspěšní podnikatelé seznámili se svým životním příběhem Nejprve vystoupil pan  Ing. Josef Piňos ze společnosti CONSIT s. r. o. Jedná se o českou společnost s celoevropským záběrem zabývající se  poradenskou činností v oblasti SAP informačních systémů a jejich jednotlivých modulů (controlling, finanční účetnictví,  materiálové řízení, řízení prodeje atd.) Tato firma se podílí na implementaci informačních systémů do nových hotových řešení a nabízí je širšímu spektru zákazníků. Dále se ujal slova pan Jiří Krejčík, který se více jak 12 let zabývá SEO. A co zkratka SEO znamená? Souhrn doporučení a metod, pomocí kterých můžete nastartovat svůj byznys online. Jedná se o metody, které pomohou dostat se ve vyhledávačích na přední místa a získat tak neplacenou návštěvnost. Za dobu své činnosti zrealizoval více jak 150 projektů

A v čem je tajemství podnikatelského úspěchu?  Vytrvalost, odhodlanost, rovnováha mezi osobním a pracovním životem, nebát se nového a vědět, že chybami se člověk učí.

V druhé části zhruba 100 žáků „bombardovala“ pány podnikatele svými otázkami. Vše se neslo v živém a tvůrčím duchu. Na závěr jsme udělali velké společné foto a nejaktivnější žák Vráťa byl odměněn knihou. Seminář tak vhodným způsobem doplnil učivo odborných ekonomických předmětů.

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
OPJAK | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_003/0003759