Secesní Praha

V úterý 19. března 2024 se žáci tříd OA3, EL3 a S3 zúčastnili exkurze na téma „Secesní Praha“. Byla pro ně zajištěna komentovaná prohlídka nádherných prostor Obecního domu.

Obecní dům se nachází v těsné blízkosti Prašné brány a v dřívějších dobách byl často označován jako „Maják české státnosti.“  Budova je jednou z nejlepších staveb pražské secese, slavnostně byla veřejnosti otevřena v lednu 1912, dodnes je chlazena unikátním mechanismem přímo vodou ze dvou hlubokých studní, od počátku je vybavena ústředním topením, větráním, hydraulickými zdvižemi a dalšími technickými vymoženostmi.

Prohlédli jsme si dámské a pánské salónky a to Slovácký, Červený, Orientální, Boženy Němcové, Riegrův, Palackého a Sladkovského sál. Měli jsme možnost obdivovat dokonalé malby, unikátní zpracování dřevěného nábytku i nádherná zrcadla.

Za vzorné chování žáky čekal zasloužený rozchod na občerstvení a pak jsme se všichni spokojeni vrátili zpět do Čáslavi.

eu+mŠmt barevné | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
OPJAK | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav