Představujeme venkovní únikovou hru „Soumrak času“

Čáslavské slavnosti se pomalu, ale jistě blíží, a s nimi přichází i venkovní úniková hra „Soumrak času“, kterou vyvíjí skvělý tým z ekonomického lycea VOŠ, SPŠ a OA Čáslav. Studenti si přáli vytvořit něco neotřelého, co zaujme, a hlavně, co bude bavit všechny.

Možná se ptáte, co to vlastně venkovní „únikovka“ je? Někteří z vás možná znají termín „úniková hra“ jako zážitek z malé uzavřené místnosti, kde se snažíte rozluštit různá vodítka, abyste se nakonec dostali ven. Někdy za to dokonce zaplatíte tolik, že byste si mohli koupit nějaký malý stát v jižní Africe. Nicméně naše venkovní úniková hra nabízí přesný opak. Nebudeme vás nikam zavírat a nebudete platit! Projdete se hezky venku na čerstvém vzduchu historickým srdcem Čáslavi a zažijete spoustu zábavy, dozvíte se mnoho nového a také smysluplně strávíte čas s vašimi blízkými.

Princip hry je naprosto jednoduchý! Stačí si stáhnout mobilní aplikaci Glitr, která vás následně provede po předem dané trase několika čáslavskými památkami. Na sedmi zastávkách budete pomáhat Martinovi a jeho přátelům odhalovat šifry, sbírat nápovědy a hledat Žižkovo oko – artefakt, který ovládá čas. Tahle banda žije ve světě po blackoutu, žádná elektřina, žádný internet, jen batůžek a vlastní instinkt. Za touto zkázou stojí zločinecká organizace GAMMA a vašim úkolem je najít všechna vodítka a aktivovat oko, abyste vrátili Martinův svět zpět do starých kolejí. Bez vaší pomoci to ale nedokáže.

Přijďte 22. června 2024 na Čáslavské slavnosti k našemu stánku, kde se dozvíte vše o hře. Zábava pro celou rodinu je zaručena! Jak totiž lépe oslavit 600. výročí úmrtí Jana Žižky než se za ním vrátit v čase? Těšíme se na vás!

Projekt je podpořen Nadací rozvoje občanské společnosti z prostředků The Velux Fundations

trojlogo 1 transparent 1 768x244 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
NROS | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav