Přednáška finanční gramotnost a kyberbezpečnost v oblasti finančních služeb

Ve čtvrtek 10. 11. 2022 se v aule školy sešly 1. a 2. ročníky obchodní akademie a ekonomického lycea. Účelem setkání byla přednáška pana Štěpána Němce ze společnosti UniCredit Bank.

První část akce byla zaměřena na finanční gramotnost. Pojednávala o bankách a jejich účelu, bezhotovostních platbách, internetovém a mobilním bankovnictví, bezpečnosti bankovních služeb, rodinném rozpočtu, spoření a investování, půjčkách, jejich výhodách i nebezpečí a také o tom, kolik reálně za úvěr zaplatíme.

Po přestávce žáci vyslechli také zajímavé pojednání o kyberbezpečnosti, která začínala upozorněním na důležitost ochranných prvků na bankovkách a pokračovala povídáním o zásadách a rizicích spojených s bankomaty, nebezpečí a hrozbách na internetu, bezpečnosti bankovních služeb, kryptopodvodech a na závěr byli žáci upozorněni na kybertest „nePINdej“, který si můžou z poskytnuté prezentace spustit.

Přednášená problematika byla aktuální. Příklady žáků potvrdily to, že kyberpodvody nejsou teoretická věc a i mnozí se s nimi už setkali i osobně nebo ve svém okolí.