Právě rozbíháme novou 3D tiskárnu

Ve čtvrtek 10. 2. 2022 se rozrostla rodina našich 3D tiskáren o nového pomocníka – 3D tiskárnu Raise3D Pro2. Spolu s dodáním a instalací této tiskárny proběhlo i zaškolení obsluhy.

Co nového nám 3D tiskárna nabízí?

Jedním z hlavních rozdílů oproti předchozím strojům je rozšíření tiskového prostoru, kdy bude možný i tisk větších dílů. Raise3D Pro2 zapůsobí i dalšími parametry, které je v této kombinaci na trhu těžké najít, jako například zcela uzavřený prostor a 7palcový dotykový displej s integrovaným ovladačem. Navíc tiskárna řeší i problém, který jsme u předchozích řešili složitě, a to tisk ze dvou odstínů jednoho materiálu nebo kombinaci dvou různých materiálů. Také použití různých tiskových strun o průměru 1,75 mm je nespornou výhodou.

V současnosti probíhá testování funkčností a seznamování se s praktickými vlastnostmi této nové 3D tiskárny. Těšíme se, že její užitečnosti bude přinejmenším stejná jako u všech dosud používaných 3D tiskáren a studenti si na ní budou ověřovat reálnost výroby navržených modelů v předmětech M3D a CAD systémech.

Projekt byl financován z finančních prostředků Krajského úřadu Středočeského kraje, které jsou určeny na podporu vytvoření podmínek pro zavádění inovativních metod do výuky.