Odborná praxe studentů VOŠ – V3E

Svou odbornou praxi jsem vykonávala ve firmě KAVALIERGLASS, a.s., která se nachází ve městě Sázava. Firma je předním evropským výrobcem, který má již téměř 185letou tradici ve výrobě borosilikátového skla. Své výrobky firma distribuuje pod svými vlastními značkami Simax® a Kavalier®.

V době od 1. září 2021 do 31. ledna 2022 jsem zastávala pozici administrativního pracovníka na personálním oddělení. Během mého působení na personálním oddělení na mě po celou dobu dohlížela paní Ladislava Bečanová a vedoucí personálního oddělení pan Michal Kabelka. S kolektivem na pracovišti jsem byla opravdu spokojená, velice rychle mě mezi sebe přijali a během krátké doby jsme se všichni dokázali na všem domluvit a spolupracovat. Za celou dobu praxe jsem zde zažila opravdu spoustu příjemných okamžiků, na které ještě teď ráda vzpomínám.

Má pracovní náplň se skládala převážně z práce s počítačovým programem HELIOS. Měla jsem na starosti zahraniční pracovníky, kdy jsem měla za úkol připravit všechny potřebné dokumenty k založení osobních karet, které se zakládají pro všechny zaměstnance firmy. Pomocí programu HELIOS jsem připravovala pracovní smlouvy, smlouvy o GDPR, dokumenty potřebné k lékařské prohlídce, indexy práce aj. Během své praxe jsem také složila referenční zkoušky potřebné k řízení firemních aut. Po úspěšném složení zkoušek jsem jezdila se zahraničními pracovníky na cizineckou policii, pro vyřízení potřebných dokumentů k pobytu a výkonu práce na území ČR. Během mé praxe jsem měla možnost chodit i na přijímací pohovory, na různé schůzky a porady vedoucích pracovníků, a také jsem měla možnost projít výrobní část firmy.

Se svou praxí ve firmě KAVALIERGLASS, a s. jsem byla velice spokojená. Během mého působení ve firmě jsem se naučila spoustu nových věcí, které se mi při studiu personalistiky budou velice hodit. Také jsem poznala, co vše personální práce obsahuje, a to jinak než pouze z pohledu studenta, dále jsem se díky praxi naučila zodpovědnosti za svou práci a zlepšila své komunikační dovednosti.

Praxe ve firmě KAVALIERGLASS, a.s. předčila všechna má očekávání a budu na tuto praxi velice ráda vzpomínat. Tímto bych chtěla všem studentům VOŠ praxi ve firmě KAVALIERGLASS, a.s. doporučit.

Zemanová Kristýna, V3E