Obhajoby ročníkových prací třídy S3

Ve dnech 13. a 14. března 2023 proběhly v aule školy prezentace ročníkových prací studijního oboru Strojírenství. Před odbornou komisí studenti obhajovali své práce z oblasti návrhu, programování i vlastní výroby. Tento rok převažovala vlastní výroba dřevěného nábytku, např. laviček, stolu či postele. Zastoupeny byly i renovační práce, renovace jízdních kol, koloběžky, motokáry i strojní vrtačky, včetně úprav a zmodernizování pro další využití. Studenti se pochlubili i vlastním návrhem v programu Autodesk Inventor a výrobou na 3D tiskárně zvoleného modelu. Dále byl předveden model tlumiče zbraně, i model střelné zbraně. Zajímavostí byla vlastní úprava zbraně pro Airsofft. Prezentace i obhájení prací proběhlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Přejeme studentům mnoho elánu do Dlouhodobé maturitní práce, která je čeká ve čtvrtém ročníku.