Naše škola zazářila na recitační přehlídce

V regionální recitační soutěži „Ten verš si tiše říkám…“, kterou pořádala Městská knihovna Kutná Hora dne 20. 2. 2024, se školy středního vzdělávání postavily tváří v tvář se svými uměleckými dovednostmi. Mezi účastníky se neobjevila pouze okolní gymnázia, ale také naše odborná škola VOŠ, SPŠ a OA Čáslav. Studentka Bronislava Hrubá dokonce postoupila do krajského kola.

Soutěžící z různých škol v okolí se sešli, aby prezentovali své dovednosti a nadání v recitaci. Mezi nimi vynikla i naše škola, která poslala do boje čtyři talentované studentky: Veroniku Stehnovou, Andreu Krajíčkovou, Amálii Šmejkalovou a Bronislavu Hrubou.

Největším úspěchem pro školu byl postup do krajského kola, který si zajistila jedna z jejích zástupkyň, Bronislava Hrubá. S její recitací básně „Brutalita vzdělávání“ oslnila porotu, která ocenila její schopnost uměleckého přednesu.

Pro studenty je to nejen osobní triumf, ale také motivace k dalšímu rozvoji jejich uměleckých schopností. Krajské kolo soutěže, které je součástí celostátní přehlídky Wolkerova Prostějova, se uskuteční 23. března 2024 znovu v Kutné Hoře.

Studentky naší školy tak ukázaly, že umělecké nadání není jen doménou gymnázií, ale že i odborné školy mají co nabídnout ve světě poezie, divadla a uměleckého přednesu.

Fotky: https://www.rajce.idnes.cz/knihovnakh/album/regionalni-vers-2024