Drony ve škole

Ve čtvrtek 21. 9. 2023 navštívili naši školu zástupci Policie České republiky z územního odboru v Kutné Hoře. Besedy se účastnili v aule školy žáci třetích a čtvrtých ročníků střední školy.

Setkání oficiálně zahájila kutnohorská policejní ředitelka plk. JUDr. Blanka Matějů společně s ředitelkou školy Mgr. Věrou Szabovou. Prezentující kolegy doplňovala během dotazů žáků také preventistka por. Mgr. Vendulka Marečková.

Žáci tak měli možnost se informovat o pravidlech používání dronů a hlavně o jejich využití v policejní praxi s odborníky, kteří se dlouhodobě věnují dokumentaci vážných dopravních nehod a vyšetřováním trestné činnosti. Dotazy žáků směřovaly k získání licence, k osobnímu využití dronů i k technickým parametrům.

Vedení školy děkuje vedení Policie ČR Územního odboru Kutná Hora a zástupcům z Oddělení kriminalistické techniky.