Aukce fiktivních firem studentů VOŠ

V pátek 26. května 2023 úspěšně proběhla očekávaná aukce fiktivních firem. Tato akce představovala vyvrcholení projektu pro studenty druhého ročníku VOŠ Čáslav. Na aukci byly všechny fiktivní firmy prodány a studenti tak mohli slavit své úspěchy.

Studenti denní i kombinované formy studia, kteří se v průběhu školního roku věnovali zakládání a rozvoji svých fiktivních firem, měli příležitost prezentovat své projekty potenciálním kupcům. Zastoupeny byly společnosti s ručením omezeným Se zvířaty, AntiHero, Dreadfang Studios, Oblečje a WooDekor. Tyto firmy nabízely své produkty a služby a snažily se poukázat na svou jedinečnost.

Atmosféra byla plná napětí a vzrušení, jak studenti sledovali narůstající zájem potenciálních kupců. Objevila se řada inovativních nápadů, originálních produktů a promyšlených obchodních modelů. Bylo zřejmé, že studenti věnovali mnoho úsilí do vývoje svých fiktivních firem a byli připraveni prodat svou práci za spravedlivou cenu.

Jednotlivé fiktivní firmy byly nakonec úspěšně prodány a studenti se mohli radovat z úspěchu. Projekt fiktivních firem je skvělým příkladem toho, jak mohou školy studentům nabídnout praktické zkušenosti a příležitosti pro rozvoj jejich podnikatelských schopností. Studenti se seznámili nejenom s různými aspekty podnikání, ale také se naučili spolupracovat v týmu, řešit problémy a prezentovat své nápady veřejnosti.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se akce zúčastnili, a také těm, kteří se podíleli na její organizaci.

Kondor a. s.

Info na regionálním zpravodajství svoboda.info