Když se staré stroje potkají s moderními

Se třídou S1 jsme v červnu navštívili Národní muzeum zemědělské techniky v Čáslavi. Na tuto exkurzi jsme vyrazili v rámci dějepisu, protože probíráme průmyslovou revoluci a technický pokrok. Právě v tomto muzeu jsme viděli, jak probíhal vývoj od úplných základů u nás i ve světě.

Národní zemědělské muzeum se nachází v Čáslavi v ulici Jeníkovská 1762, bylo založeno 28. 9. 1918, takže už je mu více jak sto let. Od té doby se samozřejmě hodně vyvinulo. V momentální době můžeme v tomto muzeu vidět expozice Dřinu strojům!, České traktory, Zahraniční traktory, Sklízecí mlátičky, Stabilní motory, Motorové pluhy a Mlátičky. Ředitelem muzea je Ing. Vlastimil Michálek.

Na začátku naší prohlídky nás svým vystoupením přivítal bývalý student naší školy Mirek Frey. Ukázal nám své vystoupení v oboru, kterému se věnuje už od roku 2005. Tímto oborem je stuntriding, neboli akrobatická jízda na motorce. Součástí tohoto vystoupení se stala i naše paní učitelka Mgr. Bc. Pavla Havelková.

Poté jsme dostali rozchod a mohli jsme se ve skupinách pořádně začít věnovat projektu, jehož výsledky jsme v následujících dnech prezentovali ve škole. Vytvářeli jsme text ve Wordu, prezentace a kontrolní otázky, kterými jsme pak zkoušeli náš postřeh a soustředění.

Roman Petrus

sablony ii1