Stavba A Provoz Automobilu | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Auto Moto

O oboru

Kód oboru: Auto Moto (23-41-M/01 Strojírenství)

V průběhu prázdnin bylo vybudováno nové zázemí pro žáky v rámci strojírenského oboru se zaměřením na opravy a konstrukci automobilů a motocyklů (Auto Moto). Tato dílna je zároveň novým prostorem i pro montážní práce.

Žáci druhého ročníku oboru strojírenství se zde během své praxe učí různým způsobům montážních prací a postupům rozebírání bloků dílů a dávání zpět do funkčního stavu. Odborně demontují strojní bloky podle stanovených postupů, rozdělují součásti do skupin a podskupin a procvičí si zde základní názvosloví částí strojů. Dalším důležitým úkolem této praxe je využít názvosloví a správně používat nářadí, přípravky a další potřebné nástroje, se kterými se mohou žáci setkat v praxi.

V rámci této dílny si žáci druhého ročníku vyzkouší základy opravárenství v rámci motorových vozidel a drobné techniky používané v běžném životě. Seznámí se zde se základními principy činnosti těchto strojů, údržbou a drobnými opravami, které se jim v životě určitě budou hodit. Pochopí činnost motorů a propojí zde teoretické znalosti s praktickou činností.

Praxe v těchto dílnách žákům pomáhá ve výběru zaměření (Robotika, 3D modelování, Auto Moto a CNC programování) v dalších ročnících.

Auto Moto 3 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Auto Moto | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
kia auta pro střední školy | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Auto Moto| VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Auto Moto | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
dsc 0335 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Auto Moto| VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Automoto Icon Blue | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Miluješ vůni benzínu nebo nafty a rád se hrabeš v motorech?

Vytiskni a v klidu promysli 🙂

Další obory na SPŠ Na průmce

3D modelování