3d Modelovani | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

3D modelování

O oboru

Kód oboru: 3D modelování (23-41-M/01 Strojírenství)

Střední průmyslová škola v Čáslavi již třetím rokem nabízí svým studentům oboru Strojírenství zaměření 3D modelování.

Žáci třetího a čtvrtého ročníku využívají při výuce nové 3D technologie, které v praxi mohou využít v mnoha oblastech lidské činnosti. Studium podporuje současný trend digitalizace v nově vznikajícím směru – Společnost 4.0 pomocí procesu Vzdělávání 4.0. Absolventi si osvojují znalosti a dovednosti tvorby virtuálních i skutečných modelů pomocí skic, náčrtů, kreslících programů, 3D tisku a 3D skenování. I když je zaměření 3D modelování zahrnuto ve studijním oboru Strojírenství, absolvent najde uplatnění i v dalších oblastech.

Ve třetím ročníku je stěžejní oblastí Kreslířská praxe a design, na kterou ve čtvrtém ročníku navazuje Atelier design. Navíc v obou dvou ročnících žáci rozvíjejí své „ruční“ dovednosti v oblasti 3D modelovacích programů na bázi CAD produktů.

Jak probíhá výuka v této oblasti v současné době?

V rámci Atelier designu žáci navrhli design tzv. „maršálské věže“. Po fázi návrhu pomocí ručního skicování přišla na řadu výpočetní technika ve formě modelování v programu 3D modeláři. Několikahodinová práce byla ukončena pomocí tisku fyzických modelů na našich 3D tiskárnách.

dsc 1064 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
dsc 0942 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
3d Modelovani | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
3D modelovani | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
dsc 0965 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
3d Modelovani Icon Blue | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Máš nápad, který chceš vytisknout?

Vytiskni a v klidu promysli 🙂

Další obory na SPŠ Na průmce

Auto Moto