CNC Programování | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

CNC programování

Chceš vědět více o zaměření? … mrkni ZDE

Zaměření: CNC programování

Zaměření CNC programování je odborně doplněno o předměty, jejichž náplní je  teorie CNC programování, základy programování v ISO kódu, konstrukce, servis a údržba CNC strojů. Žáci se seznámí s programováním výukových i produkčních CNC strojů, včetně pětiosého obráběcího centra či elektroerozivního obrábění, a programováním v základních řídicích systémech (SINUMERIK, HEIDENHAIN, FANUC, …), dále se také seznámí se základy 3D modelování a tisku. Pro výuku je škola v této oblasti nově vybavena nejmodernějšími CNC stroji firmy EMCO, učebnou s řídícími panely pro programování v řídicích systémech SINUMERIK, HEIDENHAIN, FANUC. A pro výuku základů programování je vybavena učebnami s výukovými soustruhy a frézkami EMCO.

Absolventi zaměření CNC programování najdou uplatnění jako programátoři CNC strojů, kvalifikované obsluhy víceosých obráběcích center, programátoři automatizace a robotizace. Mohou být i kvalifikovanými technology a konstruktéry v CAD aplikacích, či pracovat jako technici kontroly a to i na 3D měřících strojích a v řadě podobných profesí. Absolventi získají také předpoklady pro studium na VOŠ a VŠ především technického zaměření, případně pro rozvoj vlastních podnikatelských aktivit.

Cnc Stroje 2 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
dsc 0879 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Cnc Stroje 3 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
dsc 0993 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Cnc Programovani Icon Blue | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Máš nápad, který chceš vyřezat?

Další zaměření na SPŠ Na průmce

3D modelování