CNC Programování | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

CNC programování

O oboru

Kód oboru: CNC programování (23-41-M/01 Strojírenství)

Žáci se během studia seznámí s teorií CNC programování; se základy programování v ISO kódu; s konstrukcí, servisem a údržbou CNC strojů; s programováním výukových i produkčních CNC strojů včetně pětiosého obráběcího centra a programováním v základních řídicích systémech (sinumeriK, heidenhaiN, fanuc, …); dále se seznámí se základy 3D modelování.

Škola je v této oblasti nově vybavena nejmodernějšími CNC stroji firmy EMCO:

– soustružnickým centrem EMCO CONCEPT TURN 260

– frézovacím centrem EMCO CONCEPT MILL 260

– pětiosým obráběcím centrem EMCO MAXXMILL 400

– počítačovou učebnou s řídícími panely pro programování v řídicích systémech SINUMERIK, HEIDENHAIN, FANUC

– dvěma učebnami s výukovými soustruhy EMCO COMPACT 5 CNC a výukovými frézkami EMCO F1 CNC

Absolventi jsou kvalifikováni pro nejnáročnější aplikace Průmyslu 4.0, najdou uplatnění jako programátoři CNC strojů, jako kvalifikované obsluhy víceosých obráběcích center, jako programátoři automatizace a robotizace. Mohou být kvalifikovanými technology a konstruktéry v CAD aplikacích, či pracovat jako technici kontroly na 3D měřících strojích.

Nebo mohou také pokračovat ve studiu na vyšších odborných školách nebo na vysokých školách; obvykle ve strojírenských oborech.

Cnc Stroje 2 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
dsc 0879 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Cnc Stroje 3 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
dsc 0993 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Cnc Programovani Icon Blue | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Máš nápad, který chceš vyřezat?

Vytiskni a v klidu promysli 🙂

Další obory na SPŠ Na průmce

3D modelování