Účetnictví a finance podniku | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Účetnictví a finance podniku

Chceš vědět více o zaměření? … mrkni ZDE

Zaměření: Účetnictví a finance podniku

Zaměření Účetnictví a finance podniku je odborně prohloubeno o předměty Účetní praktikum, Finance, Ekonomický seminář a Hospodářské výpočty. Součástí výuky je předmět Praxe, který je kombinací výuky ve škole a souvislé 14denní odborné praxe ve firmách. Výuka probíhá v počítačových učebnách s podporou software „ÚČTO“ a „Money S3“. Prohloubení odbornosti a praxe je podpořeno řadou exkurzí a seminářů.

Absolventi Obchodní akademie naší školy nacházejí uplatnění na trhu práce především v ekonomické sféře jako účetní, administrativní asistent, finanční a marketingový referent, obchodní zástupce, referent ve státní správě, bankovnictví, pojišťovnictví a v dalších ekonomicko-administrativních pozicích. Absolventi jsou schopni používat dva cizí jazyky jako prostředek profesní komunikace.  První se u nás vyučuje anglický jazyk  a jako druhý se nabízí německý, ruský nebo španělský jazyk. Dále absolventi umí ovládat základní programové vybavení počítače včetně uvedených účetních softwarů, zajišťovat personální agendu malé i velké organizace.

Studium vytváří také předpoklady pro studium na VOŠ a VŠ především ekonomického zaměření a pro rozvoj vlastních podnikatelských aktivit. Při přípravě absolventa se klade důraz na přesnost, slušné chování, znalost a dodržování právních norem a obchodní etiky.

Pokud Tě zajímá administrativní činnost, cizí jazyky a finance:

– daně, finance, hospodaření, bankovnictví … vyber si profilaci Účetnictví a finance podniku oboru Obchodní akademie (kód oboru: 63-41-M/02)

Ucenictvi Icon Yellow | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

S kalkulačkou jsi nejlepší kamarád/ka?

Další zaměření na OA Na obchodce

Business in English