Welcome to David Murphy

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Severním Irsku.

Každý den, kromě víkendu, po skromné snídani se svými spolužáky vyrážím s kolegou Chmelíkem vstříc autobusové zastávce, zde již oblečeni v montérkách, očekáváme příjezd autobusu. Ten se zde objeví kolem půl osmé a hned nás závodním tempem dopraví na zastávku v polích mezi městy Carryduff a Saintfield.

Odtud se po pár metrech dostaneme ke dveřím malé rodinné firmy s názvem David Murphy towing. Ta se zabývá montáží tažných zařízeních na osobní a užitková vozidla, výrobu přívěsů, realizací nosných konstrukcí na užitková vozidla a jejich následnou montáží. Ve firmě pracuje dohromady přibližně dvacet zaměstnanců. Zde pomáháme s montáží nosných konstrukcí na střechy vozidel a malosériovou výrobou jednotlivých komponentů. Dále pak s kompletací balíčků pro montáž elektroinstalace přívěsných vozíků a pro montáž střeních nosičů.

Kolektiv v práci je milý a vstřícný, i když jim občas naší rychlostí kazíme denní normy. Při poledních pauzách se dozvídáme spousty informací o Belfastu a místních.

Po půl šesté stojíme v příkopu u příjezdové cesty do firmy a vyhlížíme dvoupatrovou formuli F1, která nás doveze zpět do Belfastu. Po příjezdu se zkulturníme a vyrážíme na nákupy a prohlídky města.

Tuto stáž jsem si velmi užil a budu rád, když posledních pár dní prožijeme společně se spolužáky na maximum.

Šíma P. S4

Logo Erasmus1 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav