Precept IT

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Severním Irsku.

Můj den začíná v 7.00. Vstanu, jdu se umýt a pak sejdu dolů do kuchyně. V domě je nás 8, takže kuchyně je ráno docela plná a je těžké najít místo k sezení. Naštěstí chodím do práce jako poslední, takže se kuchyně celkem rychle vyprázdní a já tak mám místo si připravit snídani a nějakou svačinu do práce. Kolem osmé ráno vyrážím na autobusovou zastávku. Autobus mě odveze do centra a odtud vyrážím dalším autobusem přímo k firmě.

Pracuji pro firmu Precept IT, která se specializuje na počítačovou podporu ve Velké Británii a Irsku. Jedná se o malou společnost s přibližně 30 zaměstnanci. Většinu dne trávím nastavováním nových notebooků a stolních počítačů, které pak putují ke klientům společnosti. Někdy se mi ale dostane náročnější práce v podobě nastavování NAS (Network attached storage) nebo opravy rozbitých počítačů. Jelikož mám velmi milé a ochotné kolegy, kteří mi vše vysvětlili, neměl jsem s prací žádný problém.

V práci končím v 5 hodin odpoledne a cesta domů trvá zhruba půl hodiny. Zbytek dne trávím vařením s kolegou Šímou nebo cestováním.

 Z praxe si odnáším mnoho zkušeností a jsem rád, že jsem se jí mohl zúčastnit.

M. Mikulenka

Logo Erasmus1 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Logo Erasmus1 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav