Retamotor

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oborů Obchodní akademie, Ekonomické lyceum a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

Čtvrtek 3.3. jsem započal sprchou, po níž následoval přesun na nejbližší autobusovou zastávku. Dvěma autobusy jsem se kolem půl desáté dostal na kraj města, kde se nachází má firma Retamotor, která se zabývá opravami a prodejem motocyklů. Mou pracovní náplní jsou převážně montáže a demontáže jednotlivých dílů motocyklů společně s mým nadřízeným Alfonsem. Aby nám šla práce lépe od ruky, došli jsme si na snídani do jedné z okolních kaváren. I když španělsky jsem se nikdy neučil a moji kolegové příliš neovládají angličtinu, jazyková bariéra pro mě nepředstavuje žádný velký problém a se všemi si zvládnu povídat. Pracuji do dvou hodin a potom se opět autobusem přesunu na hotel na oběd.


Čtvrteční odpoledne jsme si s kamarády Vaškem, Jirkou a Davidem zpestřili dvanácti kilometrovou procházkou na vyhlídku nad městem. Zpočátku jsme se drželi cest, čím jsme se ale blížili vrcholu vyhlídky, tím se zhoršovala prostupnost terénem, až jsme nakonec skoro šplhali po skalách. V půlce cesty jsme sice zmokli, následně se nám ovšem naskytl krásný výhled na krajinu Málagy s duhou v pozadí. 

Jan M. Nerad