Výlet na Castillo de Colomares

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 3. ročníku oborů Obchodní akademie, Ekonomické lyceum a Strojírenství pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ ve Španělsku.

První víkendový den v Malaze se nesl ve znamení volna. V uplynulém týdnu jsem v kancelářích Universal Mobility vytvářel v 3D programu model „Ženevského mechanismu“. Ten sice není ještě vytištěn na 3D tiskárně, ale to už je maličkost a záležitost následujícího týdne.

Díky celému dni volna jsme se mohli vydat na výlet do nedalekého města. Z Málagy jsme jeli vlakem do města Torremolinos. Odtud následovala pěší cesta lesem a městem do Benalmádeny, kde jsme navštívili čtvrť s bílými domy. Odtud jsme šli na Castillo de Colomares, což je monument podobě „hradu“ věnovaný cestám Kryštofa Kolumba. Odtud byl krásný výhled na celé město. Další cesta následovala znovu do kopce, kde se nachází budhistická Stúpa osvícení. Tu jsme si prohlédli i zevnitř. Na cestu zpět jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina šla pěšky do Torremolinos a zpět vlakem do Málagy a druhá skupina jela vlakem rovnou. Sobotní den jsme si užili za doprovodu příjemného počasí stejně, jako jsme si užili celý týden.

T. Aron