Our DREAM job

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Ekonomické lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Náš pracovní den vypadá tak, že vstaneme v 7 hodin ráno.  V práci začínáme v 9 hodin. Jsme zaměstnání u irské společnosti Dream Shape Equipment, která prodává doplňky stravy, vybavení pro domácí cvičení i větší stroje do posiloven. Většinu dne pracujeme na počítači a zadáváme faktury, které přicházejí do firmy, následně je my zadáme do programu Sage. Firma má potom větší přehled o zboží na skladě a svých závazcích. Když produkt nenalezneme v systému Sage, tak musíme na jejich webových stránkách vytvářet nové produkty. Správy webových stránek jsme se nejdříve báli, někteří i plakalil 😃, ale nějak jsme se s tím poprali. Přiučili jsme se i jazykům jako je polština, němčina, španělština a to jenom díky všem fakturám ze zahraničí.

Bydlíme u příjemného manželského páru, kteří mají starší dceru a syna na univerzitě. Žijeme takzvaně „na samotě u lesa“, protože v našem okolí jsou jenom zvířata a žádné známky po civilizaci. Chovají husy a slepice, které nás ráno budí, též mají i krávy hned vedle našeho domu a tři psy. Naše náhradní mamka se jmenuje Marie Kelly je učitelkou na základní škole a její manžel je zedník, s kterým koukáme po večerech na televizi. Oba jsou na nás velmi mílí, a když je nějaká jazyková bariéra, tak se nám snaží pomoct a vše vysvětlit.

Z pobytu s programem Erasmus+ jsme měli ze začátku trochu obavy, ale pak jsme si ho zamilovali a to taky díky spolužákům, kteří s námi přiletěli, a restauraci Bella Cafe, kam si občas zajdeme na jídlo.

Š. Doubek & L. Němec OA4B

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav