V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Ekonomické lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

11.9. odletěli jsme z České republiky do Irska. Po 4 hodinách v autobuse jsme se dostali do menšího městečka jménem Mallow. Tam si nás rozebrali hostující rodiny. Mě a mou spolužačku Sandru si vzala maminka Katia se synem Robertem. Lepší hostující rodinu jsem si nemohla přát. Každý večer sedíme společně u večeře a povídáme si o celém dni, a co máme v plánu dál. Katia skvěle vaří a to nemluvím o těch obrovských svačinách. Do práce dojíždím cca 20 minut vlakem do města Cork. Jsem zde ve firmě s dalšími dvěma  spolužačkama. Firma se nazývá 74 South Mall Businesses Centre. Jsme zde vždy od 10 do 16 s hodinovou pauzou na oběd. Jsou ti zde také 4 Italové, naši noví přátelé. Jeden dnes 20.9. měl narozeniny, takže jsme se s holkami rozhodly mu koupit cupcake.

 V práci děláme spoustu věcí. Některé jsou zajímavější, jiné jsou naopak nudné. Provádíme administrativní práce, jako je např. ukládání klientských karet do záložek, sepisování dokumentů, zařizování schůzek a zvedání telefonů. Děláme i průzkumy ohledně služeb a majetku a nebo pomáháme se správou sociálních sítí.

 Ve volném čase s holkami objevujeme krásy města Cork a když se vrátíme do Mallow, shledáme se s ostatními a podnikáme něco společně. Byly pro nás zařízeny 2 výlety. První den na Cliffs of Moher, krása, a pláž Lahinch, kde jsme si užili i trochu vody. Druhý den jsme vyrazili do Národního parku Killerney. Po výšlapu jsme se dostali i do krásných zahrad, kde jsme si udělali piknik. Zakončeno společným spánkem v autobuse. 🙂 

Zuzana Slavíková OA4A

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav