Erasmus PRO Belfast

Stalo se již standardem, že díky programu Erasmus+ realizují naši žáci Obchodní akademie a Strojírenství během svého studia krátké stáže v zahraničních podnicích. Erasmus PRO však tuto možnost dává i čerstvým absolventům těchto oborů a letos máme první dvě absolventky, které se rozhodly této možnosti využít a odjely v červenci na tříměsíční stáž do severoirského Belfastu.  Jednu z nich, Karolínu Hornischer – absolventku oboru Obchodní akademie, jsme na dálku krátce vyzpovídali.

Karolíno, kde v Belfastu pracujete?

Pracuji ve firmě Acsoni, která se zabývá pomocí africkým lidem se zařazením do irské společnosti. Pomáhá jim nejen finančně, ale i pořádá různé koncerty a akce, kde se zdejší irská komunita může více seznámit s jejími zvyky a kulturou.

A co vaši noví kolegové? Jak se v týmu cítíte?

Mým nadřízeným je Jo, který je velmi zábavný a opravdu dobrý šéf. Nás stážisty bere na obědy a různé výlety, kde se seznamujeme se zdejší kulturou a historií. Také se s námi snaží co nejvíc mluvit a učit angličtinu. Rád poznává a nechává nás mluvit o naší kultuře a zvycích.

V tuto chvíli se mnou v kanceláři pracuje Kristián, který je z Itálie. Je to skvělý spolupracovník. Když jsem poprvé nastoupila do práce, pracovala jsem se stážistou Leonardem, který byl také Ital.

Co je náplní vaší práce?

Pracuji v ekonomickém sektoru a zároveň dělám něco jako sekretářku.  Můj stůl je přímo naproti hlavním dveřím, kde přijímám a usazuji lidi, kteří přijdou za Jo. Musíme dbát na desinfekci.

Zvedám hovory a snažím se o příjemnou atmosféru se zákazníky. Mým dalším hlavním úkolem je práce s daty. Většinou používám Excel nebo Word. Nedávno jsem vytvářela a zapisovala do databáze o zákaznících, kde jsem zapisovala důležité údaje a kontakty. Také jsme vytvářeli seznam drobného majetku.

Za poslední týden je mou náplní práce tvoření výpisu z účtů za poslední čtyři roky. Hlavně je to zaměřeno na platební bilanci.

Karolíno, děkujeme za krátký rozhovor a přejeme, aby zbytek stáže byl stále plný příjemné atmosféry, krásných zážitků a nových pracovních zkušeností. Doufáme, že v podobném duchu proběhnou i krátké stáže našich studentů, kteří v druhé půli září budou čtrnáct dní pracovat ve stejném městě jako vy.

logo erasmus1