AB accountancy

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Ekonomické lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Pracuji v AB accountancy ve městečku Carrigtwohill. Do práce dojíždíme vlakem. Je to poměrně daleko, ale aspoň máme po ránu čas si ještě schrupnout ve vlaku. Práce mě baví, popravdě jsem ani nečekala, že nás k něčemu opravdu pustí. První dny v práci jsme třídily účtenky a faktury. Třetí den nás posadili k počítačům a měly jsme dělat účetnictví v systému. Nejdřív jsme se bály, kolik lidí kvůli nám zkrachuje, ale naštěstí máme v práci moc milé paní, které nám pořád pomáhají a radí. Ve firmě jsme postupně dostaly možnost se naučit pracovat v dalších nových účetních programech. Bála jsem se, že se svojí ne brilantní angličtinou nebudu rozumět úkonům, co mi moje mentorka zadává, ale všechno vysvětlovala pomalu a srozumitelně, že jsem všemu rozuměla.

Mallow, městečko kde bydlíme, je krásné a jen o kousíček větší než Čáslav. S holkami jsem snad prošly už všechny obchody s oblečením i ruskými sladkostmi. Budeme rády, když se na letišti vejdeme do 20kg s odbaveným zavazadlem.  Už nám začíná podzim a Irsko je na toto období to nejkrásnější, všechno zelené se mění do barev podzimu. Počasí se nám velmi daří a deštníky byly opravdu zbytečné. Každý večer se těšíme, co další den budeme dělat nebo co za možnosti a zkušenosti dostaneme.

A. Vacková OA4A

Logo Erasmus1 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Logo Erasmus1 | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav