ZAV 100

Významnou roli v oblasti psaní na klávesnici a zpracování textů hrají soutěžní aktivity. Jednou z nich je ZAV 100, která se konala on-line 5. prosince 2023. Jedná se o soutěž v psaní na klávesnici (25 minutových opisů), ve které porovnává svoje výkony mnoho soutěžících nejen z České republiky, ale i z různých zemí světa. Letos svoje síly poměřilo 1 357 osob ve 4 věkových kategoriích. Naši studenti z obchodní akademie patřili do 2 skupin. Ve věku do 16 let je nejlepším písařem školy Michal Vágner, žák teprve 1. ročníku OA (59. místo z 546 osob), který o mnoho míst „přeskočil“ všechny spolužáky ve stejné kategorii i z vyššího ročníku. V kategorii juniorů do 20 let již tradičně nejlépe dopadl Adam Filipec z OA4, který je v rámci této soutěže ve své kategorii 11. nejlepším na světě (10. soutěžící měl jen o 0,8 úhozu za minutu více).

Poděkování ale patří všem, kteří školu reprezentovali. I oni dosáhli pěkných výsledků. Přejeme všem hodně dalších úspěchů.

intersteno apple touch logo | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
Intersteno | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav