Velká gratulace žákům 4. ročníku

Jednou z důležitých oblastí, kterou studují žáci obchodní akademie a ekonomického lycea na naší škole, je písemná a elektronická komunikace. Výsledkem tohoto snažení by mělo být složení státní zkoušky, která osvědčuje ovládání klávesnice předepsanou rychlostí a přesností a také dovednost vytváření obchodní korespondence dle nařízení státní normy.

Úspěšným absolvováním státních zkoušek získá uchazeč vysvědčení dokládající jeho znalosti a dovednosti, které podporují efektivní výkon administrativních i jiných činností. Nejedná se o komerční certifikát, ale vysvědčení je vydáváno přímo ministerstvem školství a může tak dávat držiteli výhodu na trhu práce.

Státní zkoušky se konaly ve Státním těsnopisném ústavu v Praze, který koordinuje výuku těchto dovedností na středních školách a je také zkušební institucí. Testování poběhlo v červnovém termínu několik dnů před letními prázdninami, ale výsledky jsou vždy oznámeny až později. Máme radost, že všichni účastníci zkoušku zdárně složili. Dodatečně tedy všem upřímně gratulujeme a přejeme i nadále hodně úspěchů.