Druhý pracovní týden v Irsku

V tomto článku si můžete přečíst jak naši studenti 4. ročníku oborů Obchodní akademie a Ekonomické lyceum pracují a tráví své volno během své odborné praxe Erasmus+ v Irsku.

Ahoj, bydlím společně se Šimonem a Leošem kousíček za městem Mallow. Rodina je skvělá, bydlí tu s námi ještě mladší Španěl. Host-mamka Marie Kelly nám každé ráno dělá snídani, obědové balíčky a protože bydlíme za městem, nás každé ráno vozí do centra města. Jelikož je učitelka, tak vyjíždíme před půl devátou, aby stihla dojet do školy a náš host- dad je ředitelem stavební firmy.

The Hibernian Hotel Mallow je místem, které jsem si hned zamiloval. Když jsem se dozvěděl, že mojí náplní práce je výpomoc ve fitness centru a bazénu, těšil jsem se o to více. Pracovní den mi začíná horkou kávou a raním povídáním s pracovnicí Rebecou. Kolem 9 hodiny sejdu dolů na recepci a čekám na hosty a sportovce, kteří pravidelně přicházejí za pohybem. Mým úkolem je komunikace se zákazníky a zpracování objednávek. Okolo 10 hodiny odcházím z recepce převléknout se do sportovního oblečení a pomáhám Rebece ve fitku. Nastane 11 hodina a já musím po kvalitním tréninku jít zkontrolovat hladinu chlóru a kyselosti v bazénu a vířivce, potom odcházím opět k počítači zadávat objednávky. Po 12 hodině odcházím na oběd s kamarády do města. Když se vrátím, jdu pracovat s novými formuláři, dokumenty a žádostmi. Po třetí hodině odcházím na maličké náměstí, kde máme sraz s ostatními a jdeme si udělat procházku po městě.

Je tu moc krásně a doufám, že počasí nám vydrží. Doufám, že každý, kdo dostane tuto příležitost odjet do zahraničí s programem Erasmus+, se ji chopí a odletí. Za tyto úžasné zkušenosti a zážitky to opravdu stojí!

Filip Tuček OA4A

eu flag erasmus vect pos | VOŠ, SPŠ a OA Čáslav