Veletrh fiktivních firem studentů VOŠ

V pátek 10. 12. 2021 proběhla akce Veletrh fiktivních firem určený pro žáky střední školy, kterou pořádali studenti druhého ročníku Vyšší odborné školy. Na této akci nám studenti denního i kombinovaného studia předvedli svou půlroční práci na svých Fiktivních firmách.

Tento den se nám představily 4 firmy: GiftShop, s.r.o., COOLBAGS s.r.o., FruTý, s.r.o., a U Středověké včely. Celá akce začínala v 9 hod. a končila v 11:45 hod.

Studenti I. – IV. ročníků SŠ se Veletrhu účastnili postupně, v průběhu celého dopoledne. Jednotlivé třídy se nejprve sešly v aule, kde se žáci pohodlně usadili a vyslechli úvodní prezentace jednotlivých firem. Celým programem prováděl Jakub Šedina, ze třídy V2E.

Po propagačních a motivačních prezentací následovala hlavní část Veletrhu. Tou byly jednotlivé stánky firem, kde už studenti mohli „utrácet“ fiktivní peníze, které jim byly na počátku akce přiděleny, a za které si mohli obchodující žáci u jednotlivých stánků něco koupit nebo objednat.

Na závěr proběhl workshop v anglickém jazyce pro zástupce z Keni, který přijel s panem Berouskem ml. z národního cirkusu originál Berousek. Na závěr proběhla zajímavá diskuse k fungování cirkusu, práci se zvířaty a došlo i na bydlení v maringotce.

Studenti II. ročníku Vyšší odborné školy si Veletrh fiktivních firem náležitě užili a již nyní si připravují strategii pro závěrečný prodej, který proběhne v květnu 2022. Velké poděkování patří Ing. Milanu Frýbovi za organizaci a koordinaci celého dne.

Jakub Šedina, V2E